Beeld: Sif
(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken, Doug Burgum, heeft opdracht gegeven om het windmolenparkproject Empire Wind voor de kust van New York stil te leggen. Dit werd duidelijk uit een bericht van Burgum op X.
Het project wordt geleid door Equinor en daarvoor waren alle vergunningen binnen.
Een woordvoerder van Equinor bevestigde aan Reuters het verzoek om de werkzaamheden stil te leggen. Equinor zei contact te zullen opnemen met de Amerikaanse autoriteiten om uit te zoeken welke vragen er zijn gerezen over de vergunningen voor het project.
In juli vorig jaar meldde Sif dat het was begonnen met de productie van 54 monopiles voor het Amerikaanse windpark Empire Wind 1. Ook zal Sif de verbindingsstukken voor dit project leveren.
Begin 2024 meldde Sif dat het contract voor Empire Wind 2 voor de levering van 84 monopiles was opgezegd.
In een reactie zei een woordvoerder van Sif tegen ABM Financial News dat er nog niets was vernomen van de zijde van Equinor. "Inmiddels is de eerste boot met 6 monopiles onderweg", aldus de zegsman van Sif.
Nu is het afwachten hoe dit zich ontwikkelt, aldus de woordvoerder, die nog niet wilde speculeren wat een definitieve afzegging van het project zou betekenen.
Ook het Belgische DEME zou werkzaamheden verrichten voor het project Empire Wind. ABM Financial News heeft het bedrijf om een reactie gevraagd.
Het aandeel Sif daalde donderdag met 9,4 procent. DEME daalde met 3,8 procent.
Update: om reactie Sif en meer informatie toe te voegen
Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Meld u aan voor de EuroBench.com dagelijkse nieuwsbrief
en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!
Wat een enorm wanbeleid van de Amerikaanse overheids zeg. Betrouwbare partner.... NOT!
Er is nauwelijks nog een commerciële partij te vinden die brood ziet in windparken op zee.
Dus zo verbazingwekkend is het niet.
Dat er in dit geval waarschijnlijk contractbreuk gepleegd wordt, is een ander verhaal. Maar ik ken de contracten niet
Idd hopp, weg met die windparken waar veel leed is onder dieren zowel onder als boven water.
Meer SMR drukwaterreactor van RR b.v. maar moeten we wel een keer beginnen.....
@Hoppschwiiz: Gert van Beers heeft in een interview gezegd op de vraag of het erg was als de Amerikanen het project zouden stilleggen, dat dat hem niet slecht uitkwam, want dan wordt hij (Sif) toch betaald èn heeft hij het staal.
"Zot zijn doet geen zeer"
deme heeft voor een project schadevergoeding geboekt. Is dit een ander project en is de schadevergoeding effectief betaald?
Amerikanen zitten er niet mee als Europeanen benadeeld worden. Merken ze niets van: komt niet eens in het lokale nieuws.
De EU zou net als China zich harder moeten opstellen tegen regering Trump. Dat halfslachtig gedoe en geslijm gaat niet werken. Geef Trump een vinger en hij pakt je hele hand.