(ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen noteerden vrijdag rond het middaguur overwegend hoger, waarbij het sentiment profiteert van de signalen van de Europese Centrale Bank dat meer renteverlagingen waarschijnlijk zijn.
De breed samengestelde STOXX Europe 600 index daalde 0,1 procent tot 518,55 punten, de Duitse DAX presenteerde een winst van 0,3 procent op 20.495,04 punten en voor de Franse CAC 40 resteerde een plus van 0,4 procent op 7.447,38 punten. De Britse FTSE 100 noteerde 0,1 procent hoger op 8.321,12 punten.
De winsten werden volgens marktvolgers echter beperkt door de sterker dan verwachte Amerikaanse producentenprijzen van donderdagmiddag. Hierdoor daalde de kans op meer renteverlagingen door de Fed in 2025.
"Met het oog op de Federal Reserve, die volgende week bijeenkomt, speculeren beleggers op een renteverlaging van 25 basispunten. De CME FedWatch Tool schat de kans op een verlaging op meer dan 98 procent. De markten voorspellen over het algemeen dat de Fed in januari de rente ongewijzigd zal laten", zie beleggingsspecialist Justin Blekemolen van Lynx.
Op macro-economisch vlak werd vrijdag bekend dat de industriële productie in de eurozone in oktober op hetzelfde niveau is gebleven als in de voorgaande maand, toen de productie daalde met 1,5 procent. Op jaarbasis daalde de productie in oktober met 1,2 procent.
De Duitse export is in oktober op maandbasis gedaald met 2,8 procent, terwijl de import met 0,1 procent terugviel, wat resulteerde in een overschot op de handelsbalans van 13,4 miljard euro.
De Britse economie is in oktober onverwacht gekrompen met 0,1 procent, wat gelijk was aan de voorgaande maand. Economen rekenden juist op een groei van 0,1 procent. Daarnaast werd bekend dat de industriële productie in het VK in oktober op maandbasis daalde, terwijl economen juist rekenden op een stijging.
Olie werd vrijdag 1,1 procent duurder op 74,22 dollar per vat.
De euro/dollar noteerde op 1,0487. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,0471 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op donderdag stond er een stand van 1,0467 op de borden.
Bedrijfsnieuws
Outokumpu noteerde rond het middaguur 10,4 procent lager, na een winstwaarschuwing vanwege de zwakkere dan verwachte markt voor roestvrij staal, een langer dan gepland jaarlijkse onderhoud op de Tornio-locatie in Finland en een negatieve waardering van de voorraden, lichtte het concern toe. ArcelorMittal en Aperam noteerden respectievelijk 0,6 procent en 4,9 procent lager en Salzgitter en ThyssenKrupp verloren 2,1 en 1,8 procent.
Evonik heeft vrijdag een grote reorganisatie aangekondigd, waarbij het mes ook stevig in het eigen personeelsbestand wordt gezet. Het aandeel daalde met 1,5 procent.
Munich Re won in Frankfurt 5,6 procent, nadat de Duitse herverzekeraar zei dat het verwacht dat de nettowinst in 2025 hoger zal uitvallen dan dit jaar.
Volkswagen steeg 2,4 procent, BMW won 2,0 procent, terwijl Daimler Truck 1,4 procent hoger noteerde. Vonovia verloor 2,0 procent en Bayer daalde 1,2 procent.
In Parijs noteerde Renault 2,1 procent hoger, Stellantis won 1,5 procent, terwijl Sanofi 1,2 procent verloor.
Futures Wall Street
De Amerikaanse beurzen gaan vrijdag een hogere opening tegemoet. Futures op de S&P 500 index noteerden 0,3 procent in het groen.
De toonaangevende S&P 500 index sloot donderdag 0,5 procent lager op 6.051,25 punten. De Dow Jones index eindigde 0,5 procent in het rood op 43.914,12 punten en technologiebeurs Nasdaq daalde 0,7 procent tot 19.902,84 punten.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Meld u aan voor de EuroBench.com dagelijkse nieuwsbrief
en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!