Word nu gratis lid! Log in
Logo Eurobench
.

Koersen

 

 
Realtime koersen

AMSTERDAM (AFN) - Wolters Kluwer heeft in de eerste helft van 2010 over de hele linie bemoedigende resultaten gehaald en ligt op koers om aan de eigen verwachtingen te voldoen. Dat zei bestuursvoorzitter Nancy McKinstry van het uitgeefconcern woensdag in een toelichting op de halfjaarcijfers.

,,De mate waarin abonnementen werden verlengd was over het algemeen goed, de opbrengsten uit elektronische producten stegen met 4 procent en we hebben de operationele marges verbeterd', somde ze de hoogtepunten op. ,,Er deden zich geen verrassingen voor, waardoor we goed op schema liggen om aan onze verwachtingen te voldoen.''

De uitgever van juridische, medische en financiële informatie herhaalde dan ook de eerder geuite voorspellingen voor 2010. Daarbij gaat het bedrijf uit van een genormaliseerde ebita-marge van 20 tot 21 procent en een winst per aandeel van 1,41 euro tot 1,45 euro.

Winstmarge

In de eerste helft van 2010 verbeterde de operationele winstmarge tot 19 procent, tegen 18,6 procent in de eerste zes maanden van 2009. De winst per aandeel kwam uit op 0,65 euro. Dat was iets lager dan de 0,70 euro per aandeel die een jaar eerder overbleef. Analisten hadden een winst van 0,67 euro per aandeel verwacht.

De ontwikkeling van de resultaten van Wolters Kluwer lopen geografisch nog sterk uiteen. In Azië profiteert het bedrijf van het snelle economische herstel, terwijl vooral de Europese markt achterblijft.

Stabiel herstel

,,In de Verenigde Staten zien we inmiddels een langzaam, maar stabiel herstel. In Europa is de situatie over het algemeen nog uitdagend, hoewel de ontwikkelingen per land sterk verschillen'', aldus McKinstry. ,,Het is echter bemoedigend dat de verlengingen van abonnementen wereldwijd goed op peil blijven.''

Voor de toekomstige groei blijft het concern zich vooral richten op een verbetering van de mate waarin abonnementen worden verlengd en op een verhoging van de opbrengsten van digitale producten. Daarnaast wil het bedrijf de aanwezigheid in opkomende markten, zoals China, India en Oost- en Midden-Europa uitbreiden.

Wolters Kluwer blijft daarbij volgens McKinstry op zoek naar mogelijke overnames. ,,We richten ons op plaatsen waar ons marktaandeel nog omhoog kan, of op mogelijkheden in aanpalende markten.''

 

.

 
.