 |
 |
| |
 |
 |
| |
AMSTERDAM (Dow Jones)--De Duitse fabrikant van luxe-sportwagens Porsche Holding SE heeft in de periode tussen augustus 2008 en april 2009 de omzet met 15% zien dalen tot EUR4,64 miljard, als gevolg van de recessie. Geen van de omzetgebieden wist daarbij volgens de automaker te ontsnappen aan de wereldwijde daling in de automarkt.
Porsche bevestigt daarnaast dat de omzet in het gehele boekjaar 2008/09 onder het niveau van 2007/08 zal uitkomen. Een betrouwbare verwachting voor het gehele fiscale jaar is volgens het bedrijf echter niet mogelijk
Porsche zag de autoverkopen in de negen maanden tot april 2009 afnamen met 27,6% tot 53.635 voertuigen. De verkoop van de Porsche Cayenne zakte met 25% tot 24.689 en de verkoop van de Porsche 911 nam af met 18% tot 20.254.
Porsche, dat eerder Volkswagen wilde overnemen, hoopt nu op een fusie met Volkswagen. De sportwagenfabrikant bouwde via opties een belang in Volkswagen op van 50,8%. De schuld van Porsche liep daardoor begin dit jaar op tot EUR9,0 miljard. Porsche streefde naar een belang van 75% in Volkswagen, maar het ontbreekt de sportwagenmaker nu aan de middelen om de resterende opties uit te oefenen.
Volkswagen wil dat Porsche eerst de financien op orde brengt voordat wordt gekeken naar een mogelijke combinatie van de automakers. Porsche heeft de Duitse staatsbank KfW Group verzocht om een lening van EUR1,75 miljard. Daarnaast wil Porsche naar verluidt een belang van zo'n 25% verkopen aan Qatar voor circa EUR2,5 miljard.
- Door Martijn Mom; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715 201; martijn.mom@dowjones.com
|
|
 |
 |
 |
|
|
 |
|
|
|
 |
 |
 |
|
|