Word nu gratis lid! Log in
Logo Eurobench
.

Koersen

 

 
Realtime koersen

AMSTERDAM (AFN) - Olieconcern Shell heeft moeite met de aangekondigde verkoop van downstream-activiteiten. ,,Er is veel overcapaciteit op de markt. Iedereen wil wel afstoten'', aldus analist Bert van Hoogenhuyze van VPV Bankiers. Shell kondigde eerder aan 15 procent van de raffinagecapaciteiten af te willen stoten.

Desalniettemin heeft Shell ,,een heel redelijk'' kwartaal achter de rug, aldus de analist. Het tweede kwartaal was iets minder dan het eerste. Shell moest onder meer ,,het nodige onderhoud'' plegen aan velden, meent Van Hoogehuyze. Maar Shell heeft in het tweede kwartaal nog wel ,,goed gas'' verkocht, omdat het relatief koel was, aldus de analist.

Van Hoogehuyze kan zich vinden in de consensus voor de operationele nettowinst (de zogenoemde ccs-winst, geschoond van voorraadeffecten) van ruim 4 miljard dollar. Ruim driekwart van de winst komt nog steeds uit de upstream-activiteiten.

Hieronder volgen in het Engels de voorspellingen van door persbureau ANP-Reuters geraadpleegde analisten voor de tweedekwartaalcijfers die Shell donderdag 29 juli voorbeurs naar buiten brengt. De bedragen, met uitzondering van de winst per aandeel, het dividend en de olie- en gasprijzen, zijn in miljoenen dollar.

 

.

 
.