 |
 |
| |
Amsterdam (BETTEN BEURSMEDIA NEWS) - De beurzen in Europa noteren met uitzondering van Stockholm allemaal hoger. De stemming wordt gesteund door plussen op Wall Street. Daar bezorgden geruststellende berichten over de inflatie de Dow Jones een nieuw slotrecord. Toch houden beleggers een slag om de arm vanwege Amerikaanse werkgelegenheidscijfers die later op de dag verschijnen.
Omstreeks 12.45 uur stijgt de DJ Stoxx50 0,3% tot 3.815,63 punten. De nationale beurzen weten ook hogere koersen neer te zetten. Londen stijgt 0,6%, Parijs 0,4% en in Frankfurt wint de DAX 0,3%. Op het Damrak krijgt de AEX er 0,35% bij. De euro noteert op USD 1,3024.
Meest in het oog springt Sainsbury met een winst van 15%. Een consortium van private equity-bedrijven bestaande uit CVC Capital Partners, Kohlberg Kravis Roberts (KKR) en de Blackstone Group overweegt een bod te doen op de Britse supermarktketen, de derde van het land. Het bod overschrijdt waarschijnlijk de GBP 15,3 miljard die voor het Deense telecombedrijf TDC is betaald in november 2005. Deze overname staat te boek als de grootste in Europa door private equity.
Binnen het Verenigd Koninkrijk profiteert William Morrison Supermarkets van het overnamenieuws. De vierde supermarktketen van het land wint 7%. Elders in de regio liften onder meer Metro en Ahold mee. Metro stijgt 3%. Ahold is met een winst van 1,8% zelfs de grootste stijger binnen de Amstedamse hoofdindex.
Het sentiment in Zweden staat onder druk door de Ericsson. 's Werelds grootste producent van netwerken voor mobiele telefonie heeft bij de presentatie van de vierde kwartaalcijfers gezegd dat de groei in de markt mogelijk zal afzwakken. Een winststijging van 14% in het laatste kwartaal kan niet verhelpen dat het aandeel 5,7% lager noteert.
Imperial Tobacco, producent van Davidoff cigaretten, wordt 4,4% duurder. Volgens analisten van JP Morgan is het bedrijf een 'aantrekkelijk' doel. Zij verwachten in dit jaar een of twee overnames in de tabaksindustrie. Eerder werd het Britse Gallagher al gekocht door Japan Tobacco.
Onder de Europese autoproducenten was er goed en slecht nieuws. Het Zweedse Volvo won 2,2% na een winstgroei van 24% in het vierde kwartaal. De Zweedse producent van onder meer vrachtwagens kondigde ook een aandelensplitsing aan.
Renault levert daarentegen ruim 3% in. Nissan Motor, voor 44% in handen van de Fransen, heeft over het derde kwartaal van het boekjaar 2006/07 een nettowinst behaald van circa EUR 665 miljoen, een daling van 23% ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Het betreft de eerste winstdaling in zes kwartalen. Nissan heeft zijn prognose voor heel 2006/07 verlaagd.
E.ON schrijft een winst van 3,2% bij, nadat het Spaanse Gas Natural heeft besloten zich uit het zestien maanden durende overnamegevecht rond Endesa te trekken. Het bod van Gas Natural was 32% lager dan dat van het in Dusseldorf gevestigde E.ON.
(c) BETTEN BEURSMEDIA NEWS (tel: +31 20 710 1756; fax: +31 20 710 1875)
|
|
 |
 |
 |
|
|
 |
|