| |
Amsterdam (BETTEN BEURSMEDIA NEWS) - ABN AMRO zal zo snel mogelijk worden ingelijfd door het bankenconsortium van Royal Bank of Scotland (RBS), Fortis en Santander. Dit zeggen ingewijden vrijdag tegenover Betten.
Nu Barclays zich uit de overnamestrijd heeft teruggetrokken, is de weg vrij voor het consortium om ABN AMRO over te nemen. Barclays meldde vrijdagmiddag dat slechts 4,4 miljoen gewone aandelen van de in totaal 1,9 miljard uitstaande stukken zijn aangemeld bij de Britse bank. Dat komt neer op 0,2% van het totale aantal uistaande aandelen. Het bod van Barclays liep donderdag om 3 uur af.
Vanmiddag om drie uur liep het bod van het consortium af waarop de handel in het aandeel ABN AMRO opnieuw werd stilgelegd. Volgens ingewijden zullen dit weekend de stukken worden geteld. Naar verwachting zal het consortium maandagochtend bekendmaken hoeveel procent van de aandelen van ABN AMRO bij het consortium zijn aangemeld.
Gezien de geringe belangstelling voor het bod van Barclays zal de ondergrens van 80% voor gestanddoening van het bod ruimschoots worden gehaald. Mocht dat niet het geval zijn, dan heeft het consortium nog de mogelijkheid om deze ondergrens te verlagen.
De officiele gestanddoening van het bod, dat tegen de slotkoers van vrijdag EUR 38,08 bedraagt, zal vervolgens nog enkele dagen op zich laten wachten. In ieder geval tot na dinsdag, als de claimemissie van Fortis afloopt. Marktpartijen gaan er overigens vanuit dat deze emissie van ruim EUR 13 miljard dat noodzakelijk is voor de financiering, zal slagen.
Ingewijden melden dat het consortium ABN AMRO na het gestanddoen van het bod zo snel mogelijk wil inlijven. Mogelijk eind volgende week, of aan het begin van de week erna, krijgen de huidige aandeelhouders van ABN AMRO geld op hun rekening bijgeschreven en nieuwe aandelen Royal Bank of Scotland in handen.
Vanaf dat moment zijn de nieuwe aandele van Royal Bank of Scotland verhandelbaar op Euronext Amsterdam. Dat is ook het moment waarop het consortium zich na een lange strijd eigenaar van ABN AMRO mag noemen.
(c) BETTEN BEURSMEDIA NEWS (tel: +31 20 710 1756; fax: +31 20 710 1875)
|
|