| |
Amsterdam (BETTEN BEURSMEDIA NEWS) - McDonald's, 's werelds grootste hamburgerketen, realiseerde in het tweede kwartaal van dit jaar een winst per aandeel van USD 0,67, tegen USD 0,42 een jaar eerder. De winstgroei was mede het gevolg van de verkoop van een keten van Mexicaanse grilrestaurants.
Volgens MacDonald's droeg de verkoop van Chipotle Mexican Grill voor USD 0,10 bij aan de winst per aandeel in de afgelopen driemaandsperiode. Exclusief bijzondere items bedroeg de winst per aandeel dan ook USD 0,59, nipt boven de gemiddelde analistenverwachting van Thomson Financial van USD 0,58.
De omzet van de fastfoodketen nam met 9% toe tot USD 5,57 miljard in het tweede kwartaal van dit jaar. Daarbij viel de omzetstijging van de McDonald's in Europa op. De samenstelling van het menu (friet, vlees en drank) en de promotionele activiteiten in het kader van het WK in Duitsland wierpen hun vruchten af, zo stelde de onderneming.
(c) BETTEN BEURSMEDIA NEWS (tel: +31 20 710 1756; fax: +31 20 710 1875)
|
|