 |
 |
| |
Amsterdam (BETTEN BEURSMEDIA NEWS) - Hewlett-Packard heeft een schikking getroffen van USD 14,5 miljoen inzake het spionageschandaal bij de computerfabrikant. Dat heeft het bedrijf donderdagavond laat bekendgemaakt. Met de schikking koopt Hewlett-Packard een aantal claims af.
Van het totaalbedrag van USD 14,5 miljoen wordt USD 13,5 miljoen gebruikt om een fonds op te richten dat de staat Californie, waar Hewlett-Packard gevestigd is, onder meer assisteert bij het onderzoeken en vervolgen van consumentenprivacy.
Verder wordt USD 650.000 aangewend om wettelijk opgelegde schade te betalen, en USD 350.000 om de gemaakte kosten van de Californische procureur-generaal te vergoeden.
Eerder dit jaar stapte toenmalig voorzitter Patricia Dunn van Hewlett-Packard gedwongen op als gevolg van het schandaal. Zij was verantwoordelijk voor het gewraakte interne onderzoek bij het bedrijf om erachter te komen of er een lek was binnen het bestuur.
Bij het onderzoek werden bestuurders en journalisten geschaduwd door prive-detectives. Werknemers ontvingen vervalste emails, ondertekend door de bestuursvoorzitter.
De aanklachten tegen Hewlett-Packard richtten zich onder andere tegen het gebruik van valse en frauduleuze voorwendselen door het bedrijf, om zo vertrouwelijke persoonlijke belgegevens via telefoniebedrijven te verkrijgen.
Naast een geldboete, moet de Amerikaanse onderneming uit Palo Alto ook een serie maatregelen doorvoeren om ervoor te zorgen dat interne onderzoeken voortaan worden uitgevoerd volgens de Californische wet en de 'hoge ethische standaarden' van het concern, aldus Hewlett-Packard in een persbericht.
Als onderdeel van de schikking zullen de onderneming zelf en haar huidige en voormalige bestuurders, commissarissen en werknemers niet worden vervolgd.
(c) BETTEN BEURSMEDIA NEWS (tel: +31 20 710 1756; fax: +31 20 710 1875)
|
|
 |
 |
 |
|
|
 |
|