| |
(Update van eerder gepubliceerd 'Grontmij winst daalt 17% in H1 2009' om meer informatie, commentaar CEO, analistenreactie en koersreactie toe te voegen)
Door Maaike Noordhuis
Van DOW JONES NIEUWSDIENST
AMSTERDAM (Dow Jones)--Het aandeel Grontmij daalde donderdagochtend op Euronext Amsterdam met meer dan 6%, nadat het bedrijf - volgens analisten - teleurstellende resultaten over het eerste halfjaar rapporteerde. Positief element in de cijfers was een groei van de orderportefeuille.
Het advies- en ingenieursbureau zag in de eerste helft van 2009 de winst dalen met 17%, als gevolg van een terugloop van opdrachten in de private delen van de sectoren Bouw en Industrie. Het bedrijf verwacht over de tweede helft van 2009 een winst gelijk aan die over de eerste helft, op basis van een verbetering van de orderportefeuille en het huidige klimaat.
In de eerste zes maanden bedroeg de nettowinst van het bedrijf uit De Bilt EUR15,4 miljoen ten opzichte van EUR18,5 miljoen vorig jaar, terwijl de netto-bedrijfsopbrengsten ongeveer gelijk bleven, op EUR332 miljoen. "Dit is te wijten aan een vertraging van nieuwe ordervolumes uit de private sector Bouw en de Industrie", aldus Grontmij.
In de nettowinst over het eerste halfjaar zit nog een bate van EUR5,2 miljoen uit de verkoop van afvalverwerkingsactiviteiten. Daarnaast waren er herstructureringskosten van EUR2,2 miljoen, in verband met de aanpassing van het personeelsbestand.
"De financiele prestaties in het eerste halfjaar van 2009 zijn solide. Wij hebben dit resultaat in een moeizaam economisch klimaat kunnen behalen dankzij onze sterke marktpositie in de sectoren Infrastructuur, Milieu, Water en Energie en ondanks aanzienlijke valuta-effecten", aldus chief executive officer (CEO) Sylvo Thijssen.
Analisten noemen de cijfers in hun reacties teleurstellend, maar stellen dat de groei van de orderportefeuille een positief element is.
In een toelichting tegenover Dow Jones Nieuwsdienst stelt Thijssen dat de waarde van de orderportefeuille momenteel richting de EUR900 miljoen gaat. De bestuursvoorzitter verwacht voor dat het tweede halfjaar nog een "droge periode" voor de sectoren Bouw en Industrie, terwijl hij groei ziet in de sectoren Infrastructuur, Milieu, Water en Energie.
Rond 09.45 uur noteert het aandeel Grontmij 4,9% lager op EUR17,88 terwijl de ASCX 0,4% stijgt.
Door Maaike Noordhuis; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715201; maaike.noordhuis@dowjones.com
|
|