 |
 |
| |
Amsterdam (BETTEN BEURSMEDIA NEWS) - Het toezicht binnen beursfonds Begemann was afgelopen anderhalf jaar 'onvoldoende'. 'De schijn van belangentegenstelling is niet vermeden.' Dat schrijft het Financieele Dagblad zaterdag, naar aanleiding van de zevende bijzondere aandeelhoudersvergadering (bava) van Begemann, afgelopen vrijdag.
De interne controle en administratie waren een rommeltje. Aan de meeste verplichtingen uit de code-Tabaksblat voldoet Begemann niet. Veel wettelijk verplichte uitleg ontbreekt. Met deze zware kritiek opende bijzonder commissaris Jan Holsboer de bava.
Holsboer is met bijzonder bestuurder Rob Meuter door de Ondernemingskamer bij Begemann geparachuteerd. Aanleiding vormden herhaalde klachten van minderheidsaandeelhouders over benadeling, zo schrijft het FD.
De Ondernemingskamer gaf Holsboer en Meuter afgelopen kerst opdracht te onderzoeken of alle rechtshandelingen van Begemann sinds 14 oktober 2005 de toets der kritiek kunnen doorstaan. Hun eerste bevindingen zijn voorlopig. Hun onderzoek is nog niet afgerond. Maar de tussentijdse balans die het tweetal vrijdag presenteerde, is kritisch.
Meuter meldt vaak te stuiten op 'elkaar tegensprekende verhalen' over de gang van zaken. Een handicap voor de waarheidsvinding is dat hij niemand onder ede kan verhoren, zo houdt hij aandeelhouders voor. Holsboer signaleert 'opmerkelijk geheugenverlies van de betrokkenen.'
Donderdag behandelt de Ondernemingskamer het verzoek om een enquete naar wanbeleid bij Begemann. Holsboer zegt dat nu niet verwacht kan worden dat iemand de jaarrekening 2006 van Begemann tekent.
(c) BETTEN BEURSMEDIA NEWS (tel: +31 20 710 1756; fax: +31 20 710 1875)
|
|
 |
 |
 |
|
|
 |
|