Word nu gratis lid! Log in
Logo Eurobench
.

Koersen

 

 

DIEMEN (AFN) - CSM heeft voldoende geld in kas voor het doen van overnames. Financieel topman Koos Kramer sprak van ,,een paar honderden miljoenen'' die CSM beschikbaar heeft om te acquireren. En dan rekt het bedrijf de bankafspraken niet tot het maximum op.

Volgens deze afspraken mag CSM een maximale ratio hebben van de nettoschuld en de ebitda van 3,5. Na het eerste half jaar van 2011 staat deze ratio op 2,6. Met de aangegeven oorloskas zal deze ratio rond de 3 liggen, aldus de cfo woensdag tijdens een toelichting op de eerder op de dag gepubliceerde halfjaarcijfers.

Het bedrijf heeft nog steeds de intentie om de bakkerij-ingrediëntendivisie (in Noord-Amerika en Europa) te laten groeien op eigen kracht en middels acquisities. Ook voor de opkomende markten sluit het bedrijf overnames niet uit. ,,Als zich daar passende kandidaten voordoen'', aldus topman Gerard Hoetmer.

In deze markten wil CSM ver boven de groei van het marktgemiddelde groeien. In Noord-Amerika en Europa wil het bedrijf 1 tot 2 procent boven het gemiddelde toenemen.

 

.
 
.