 |
 |
| |
Amsterdam (BETTEN BEURSMEDIA NEWS) - De Europese aandelenindices komen in de middaghandel nauwelijks van hun plaats. Handelaren weten geen duidelijke richting te kiezen.
Aan de ene kant heerst er opluchting omdat BNP Paribas drie beleggingsfondsen - die eerder in de problemen waren gekomen door de toestanden op de kredietmarkt - weer heeft opengesteld. Aan de andere kanten steken zorgen over de gevolgen van de crisis op de markt voor risicovolle hypotheken in de VS opnieuw de kop op.
Bestuursvoorzitter Angelo Mozilo van Countrywide, verstrekker van de zogenaamde subprime-hypotheken, stelde gisteravond in een interview met CNBC dat de verslechtering van de huizenmarkt uiteindelijk zou kunnen leiden tot een recessie in de Verenigde Staten.
De markt kijkt uit naar meer informatie over de Amerikaanse huizenmarkt. Vanmiddag om 16.00 uur wordt meer duidelijkheid verwacht, als het aantal verkopen van nieuwe huizen in de maand juli bekend wordt gemaakt. Economen rekenen op een afname van 1,7%.
De Europese beurzen staan verdeeld. Zo noteert Euronext Top 100 Index nagenoeg onveranderd op 981,32 en verliest de DJ Stoxx 50 0,3%. Regionaal staan de FTSE in Londen en de CAC 40 in Parijs ongewijzigd, de DAX in Frankfurt daalt 0,4%. De AEX-index levert 0,1% in op 514,29.
Wat betreft bedrijfsnieuws bleef het vandaag relatief rustig. Belgacom rapporteerde over het eerste halfjaar een hogere winst en verhoogde daarbij de verwachtingen voor het gehele jaar. Het aandeel noteert 3,15% hoger op EUR 30,82.
In Amsterdam valt ArcelorMittal op, dat een adviesverhoging kreeg van Merrill Lynch. Het effectenhuis heeft nu een buy-advies voor het aandeel staan. Het staalconcern is tevens toegevoegd aan de Europe 1 lijst van Merrill. Volgens Merrill zijn de omstandigheden op de wereldwijde roestvrijstaalmarkt positief. ArcelorMittal noteert 3% hoger.
Verder kwamen wat smallcaps met halfjaarcijfers naar buiten. TMG - Telegraaf Media Groep - zag de nettowinst in de eerste zes maanden van 2007 dalen tot EUR 39,7 miljoen, van EUR 52,9 miljoen. Het mediabedrijf liet wel weten dat de ontwikkelingen op de advertentiemarkt niet optimistisch stemmen. TMG verliest 3,9%.
Beter Bed kwam vanochtend wel met een concrete winstverwachting: de nettowinst zal dit jaar uitkomen op ten minste EUR 28 miljoen, aldus de eigenaar van de gelijknamige beddenwinkels. Beter Bed rapporteerde over de eerste jaarhelft een toename van de nettowinst met 41% naar EUR 13,2 miljoen. Analisten gingen uit van een winst van EUR 13,4 miljoen.
Met name de verwachting van Beter Bed viel tegen onder beleggers. Het aandeel daalt dan ook 4,7% tot EUR 23,25.
Porceleyne Fles behaalde in de eerste zes maanden een winst van EUR 195.000 tegen een winst van EUR 182.000 vorig jaar, terwijl de omzet daalde van EUR 2,3 miljoen tot EUR 2,1 miljoen. Er is vandaag niet in het aandeel gehandeld.
BNP Paribas gaat de activiteiten bij drie investeringsfondsen die zich bezig houden met 'asset-backed' leningen hervatten. Eerder deze maand werden de fondsen nog bevroren omdat de bank niet in staat was om ze op een juiste manier te waarderen. Het aandeel BNP Paribas verliest 0,7% op EUR 77,83.
(c) BETTEN BEURSMEDIA NEWS (tel: +31 20 710 1756; fax: +31 20 710 1875)
|
|
 |
 |
 |
|
|
 |
|