Word nu gratis lid! Log in
Logo Eurobench
.

Koersen

 

 

WAREGEM (AFN) - De toeleverancier aan de medische sector Arseus neemt het Braziliaanse Pharma Nostra over voor circa 51 miljoen euro. Daartoe hebben de twee partijen een principeovereenkomst getekend, aldus Arseus maandag. Het bedrijf verhoogde in navolging van de overname de omzetverwachting voor dit jaar.

Pharma Nostra is een toonaangevende leverancier van farmaceutische grondstoffen en marktleider in Brazilië. Het bedrijf haalde vorig jaar een omzet van ongeveer 45 miljoen euro. Bij afronding van de transactie wordt ongeveer 60 procent van de overnamesom betaald, bestaande uit 28 miljoen euro in contanten en 4 miljoen euro in eigen aandelen. De resterende 19 miljoen wordt gespreid over een periode van 3 tot 5 jaar.

Arseus verwacht nu dat de omzet dit jaar met 14 à 18 procent groeit ten opzichte van vorig jaar, waarbij de autonome groei 3 tot 6 procent bedraagt. Vorige week, in een trading update over het tweede kwartaal, rekende Arseus nog op een omzetgroei van 8 tot 12 procent. Wel handhaaft het bedrijf de verwachting dat de winstgevenheid in een hoger tempo toeneemt dan de omzet.

 

.
 
.